Najpiękniejsze piaszczyste plaże na Evii

Najpiękniejsze plaże na wyspie Evia można spotkać na jej wschodnim wybrzeżu. Obmywają je wody błękitnego Morza Egejskiego. Jest to teren dosyć dziki i górzysty, dzięki czemu plaże po tej stronie zyskują niebywałego uroku. Mnie udało się odwiedzić plażę Chiliadou i Kalamos. Na obie plaże dostaniemy się jedynie własnym transportem. Można wypożyczyć samochód lub skuter. Jeśli dobrze poszukamy to za auto zapłacimy jedynie 30 euro za dzień. Jako poręczenie wystarczy karta debetowa lub kredytowa albo kaucja.

Więcej na temat samej wyspy przeczytacie we wpisie „Wakacje na wyspie Evia. Dlaczego warto pojechać na tę grecką wyspę?”.

Plaża Chiliadou na Evii

Dojazd do plaży Chiliadou nie należy do najłatwiejszych. Jednak trudy podróży po krętych górskich drogach wynagrodzi nam niesamowity klimat tego miejsca. Plaża jest bardzo duża, piaszczysto-kamienista i charakteryzuje się niebywale pięknym, błękitnym morzem. Ze wszystkich stron otaczają ją wysokie góry, który mnie osobiście przypominały porośnięte szczyty w Tajlandii. Na plaży można skorzystać z płatnego serwisu w postaci parasoli i leżaków. Wzdłuż jedynej drogi znajduje się kilka miłych knajpek i sklepów.

Plaża Kalamos na Evii

Z kolei dojazd do Plaży Kalamos jest już dużo prostszy. Ostatnie kilometry to bardziej górzysta i kręta trasa. Kalamos charakteryzuje się ładnym, gruboziarnistym piaskiem, lazurowym morze oraz bardzo ciekawym formacjom skalnym. Składa się z 3 oddzielonych skałami niezbyt dużych plaż. Przy pierwszej, największej plaży można skorzystać z leżaków oraz usług bardzo zadbanych i klimatycznych tawern. Skałki prze Kalamos są super atrakcją dla amatorów skoków do wody.

Plaża w Eretrii

Kolejnym godnym uwagi kąpieliskiem na Evii, które udało mi się zobaczyć jest plaża w miejscowości Eretria. Plaża jest piaszczysto-żwirkowa, długa i wąska. Wzdłuż plaży znajduje się wiele knajpek i tawern, dlatego kupując jakiś napój bądź lunch możemy skorzystać z darmowych leżaków. Morze przy plaży w Eretrii jest czyste i błękitne.

Sprawdźcie także ciekawy wpis o podobnej tematyce  „TOP 10 Aten czyli co trzeba zobaczyć w stolicy Grecji?”.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *