Gdzie pojechać na wakacje w Turcji? Najlepsze kurorty na Riwierze Tureckiej, które warto odwiedzić.

Turcja to wakacyjny kierunek, który jest jednym z najczęściej wybieranych przez Polaków. Już kolejny rok z rzędu plasuje się w pierwszej trójce najchętniej wybieranych destynacji turystycznych. Szacujemy, że także w 2019 Turcja będzie hitem sprzedażowym. Wszystko to za sprawą dogodnych warunków naturalnych oraz doskonale przygotowanej, nowoczesnej infrastruktury turystycznej. Na wakacje do Turcji możemy pojechać już w kwietniu i liczyć na słoneczną pogodę aż do końca października. Poniżej przedstawiamy najbardziej znane i najchętniej wybierane tureckie kurorty wakacyjne, które sprawdziliśmy osobiście. O Turcji piszemy także tutaj „Co trzeba zobaczyć i zwiedzić będąc na wakacjach w Turcji? TOP 10 atrakcji Turystycznych w Turcji.” oraz tutaj „Fotorelacja z wyjazdu do Turcji.”

Alanya to najsłynniejsza turecka miejscowość wypoczynkowa

Alanya może pochwalić się ponad 300 dniami słonecznymi w roku, pięknymi piaszczystymi plażami, tętniącym życiem nocnym, smaczną kuchnią i doskonałą bazą noclegową. Położona nad pięknym turkusowym Morzem Śródziemnym Alanya jest idealnym miejscem na wakacje. Na turystów czeka cała masa atrakcji od opalania na piaszczystej plaży Kleopatry, zwiedzania tajemniczych jaskini, rejsów pirackim statkiem, przejażdżek na jeepach aż po zażywanie relaksu w łaźniach tureckich (hammam). Zamek w  Alanii wraz z Czerwoną Wieżą to najbardziej charakterystyczne miejsca w mieście, których nie może zabraknąć na waszej wakacyjnej trasie podróży. Z twierdzy doskonale widać panoramę miasta jak i okolicy co gwarantuje nam niezapomniane zdjęcia. Będąc w Alanii jak i w ogóle w Turcji należy choć raz odwiedzić lokalny bazar. Turcja słynie z ubrań, dywanów, lokalnego rękodzieła, lamp oraz biżuterii. Koniecznie trzeba się targować 🙂

Kemer słynie z spektakularnych górskich krajobrazów

Kurort Kemer leży 42 km na zachód od Antalyi. Popularność zyskała dzięki wspaniałym warunkom naturalnym. Majestatyczne góry Taurus, krystalicznie czyste morze, zielone lasy piniowe oraz gaje cytrusowe to niebywałe atutu tego ośrodka turystycznego. Kemer został zaprojektowany tak, aby wtopić się w otaczającą scenerię i oferować idealne warunki na wspaniałe wakacje. Miejscowość ma długi deptak ze sklepami i restauracjami. Ulice są szerokie, dobrze utrzymane, pełne drzew i klombów. Pomiędzy dwoma plażami znajduje się przystań, w której cumują łodzie z całej Europy. Plaża Kemer została odznaczona Błękitną Flagą za czystość. Wczasowicze mają do wyboru cały wachlarz sportów takich jak parasailing, jazda na nartach wodnych, przejażdżki na bananie, nurkowanie, żeglowanie itd.

Side może poszczycić się starożytnymi zabytkami

Turystyka w Side rozpoczęła się w latach 50-tych XX wieku. Ta mała wioska stopniowo zaczęła przekształcać się w popularny kurort. Wszystko to za sprawą różnorodnych plaż i wykopalisk archeologicznych. Relikty wydobyte z wykopalisk można dziś oglądać w muzeum Side, mieszczącym się w doskonale odrestaurowanej rzymskiej łaźni. Wśród nich są jedne z najpiękniejszych rzymskich posągów w Azji Mniejszej. Side słynie z ciekawych zabytków pochodzących jeszcze z czasów starożytnych. Do najważniejszych należą: ulica kolumnowa, agora, łaźnie rzymskie, świątynia Apolla i największy w Anatolii amfiteatr. Plaże w Side są długie, szerokie i piaszczyste, z płytkim zejściem do morza, przez co idealne dla rodzin z dziećmi.

Belek to najbardziej ekskluzywny kurort na Riwierze Tureckiej

Belek to tętniący życiem, nowoczesny i ekskluzywny kurort nadmorski. Leży na południowo-zachodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego, 30 km od lotniska w Antalyi. Belek znajduje się w przepięknej scenerii, z górami Taurus otoczonymi przez sosnowe lasy. Kurort ten jest doskonałym wyborem na rodzinne wakacje nastawione na wypoczynek na plaży. Belek jest również miejscem kulturalnym, z kilkoma starożytnymi stanowiskami archeologicznymi w pobliżu. W Belek znajduje się piękną, długa piaszczysta plaża, wzdłuż której biegnie elegancka promenada pełna hoteli, sklepów i restauracji. Kurort słynie z doskonałych pół golfowych, ocenianych na jedne z najlepszych w tej części świata. Belek jest znany także z doskonałej bazy noclegowej i hoteli najwyższej klasy, które spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających klientów.

Antalya to największy kurort wypoczynkowy na Riwierze Tureckiej

Antalya położona jest wzdłuż pięknego wybrzeża Riwiery Tureckiej nad  Morzem Śródziemnym. To duże, tętniące życiem miasto, w którym można znaleźć mnóstwo hoteli, barów i restauracji. W szczycie sezonu liczba ludności podwaja się. Spektakularne widoki tworzą plaże spoczywające nieopodal monumentalnych gór usianych starożytnymi ruinami. Antalya posiada międzynarodowe lotnisko, które w sezonie obsługuje dziesiątki linii lotniczych. Miasto oferują coś dla każdego, od pływania i żeglowania, poprzez wspinaczkę górską, aż po zwiedzanie i rodzinną zabawę. Spacerując po Kaleiçi czyli Starej Dzielnicy możemy zatopić się starożytnej przeszłości miasta, podziwiając stare mury miejskie, rzymskie bramy, labiryntowe uliczki i zabytkowe budynki.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *