Co można robić na Wyspach Kanaryjskich?

Wyspy Kanaryjskie są wymarzonym miejscem dla osób lubiących aktywny wypoczynek w przepięknych okolicznościach przyrody. Przez cały rok amatorzy sportów ekstremalnych znajdą tu swoją oazę. Na mniej odważnych turystów czeka ciepły lecz umiarkowany klimat, czyste wody Atlantyku i nietuzinkowe widoki. Więcej podstawowych informacji znajdziecie we wpisie „Kanary czyli Wyspy Szczęśliwe. Dlaczego warto pojechać na Wyspy Kanaryjskie?”. 

Surfing, windsurfing, kitesurfing…

Słońce, fale i wiatr to trzy główne atrybuty Wysp Kanaryjskich, za sprawą których są one idealnym miejscem do uprawiania sportów wodnych. Najpopularniejsze z nich to: surfing, windsurfing, kitesurfing, bodyboarding czy żeglarstwo. W zasadzie na każdej z Wysp można uprawiać wszystkie te sporty, a to za sprawą silnego i wiejącego ze stałą prędkością wiatru przybrzeżnego. Rajem dla wind- i kite-surferów są oczywiście najbardziej wietrzne Fuerteventura oraz Lanzarote. Jednym z lepszych miejsc do uprawiania tego typu sportów ekstremalnych jest plaża Sotavento na Fuercie. Znajduje się w południowej części wyspy i stwarza dogodne warunki zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych surferów. Co roku w okresie wakacyjnym organizowane są tutaj światowe zawody windsurfingowe. Na temat najpiękniejszy plaż piszemy w artykule „Najpiękniejsze plaże Wysp Kanaryjskich”.

Podglądanie podwodnego świata

Wyspy Kanaryjskie są rajem dla amatorów nurkowania. Podglądaniu podwodnej bioróżnorodności sprzyjają trzy rezerwaty przyrody zlokalizowane u wybrzeży: El Hierro, La Palmy i Lanzarote. Spotkamy w nich nie tylko barwne koralowce i ryby, ale także żółwie, płaszczki, delfiny a nawet rekiny. Podwodny świat wybrzeży Kanarów jest tak bardzo atrakcyjny, także za sprawą wulkanicznego krajobrazu, sięgającego głębokości 1000 metrów pod poziomem morza. Istnieje w nim wiele struktur czarnej lawy i jaskiń uformowanych w imponujących ścianach i urwiskach.

Golf jako alternatywa dla sportów ekstremalnych

Archipelag Wysp Kanaryjskich to nie tylko mekka sportów wodnych. To także wyjątkowo atrakcyjne miejsce do uprawiania golfa. Tak naprawdę to niewiele rejonów na świecie oferuje tak dogodne warunki do uprawiania tego sportu. Znajduje się tutaj mnóstwo pól golfowych. Nawet niektóre hotele maja swoje prywatne pola golfowe, przez co możliwe jest połączenie odpoczynku z uprawianiem golfa. Najwięcej pól golfowych, bo aż dziewięć znajduje się na Teneryfie, niewiele mniej jest na Gran Canarii i Fuerteventurze. Szczegółowe informacje o Fuercie znajdzie na blogu „Dlaczego warto przyjechać na Fuerteventurę?”.

Sporty górskie i nie tylko

Lądowe sporty ekstremalne jakim sprzyja klimat Wysp Kanaryjskich to: wspinaczka, kolarstwo górskie, paralotniarstwo i wiele innych. Ze względu na swoje wulkaniczne pochodzenie, a co za tym idzie topografię pełną kontrastów, Wyspy oferują idealne warunki wspinaczkowe. Na każdej z nich znajdziemy także dziesiątki kilometrów, doskonałych szlaków rowerowych. Istnieje duża różnorodność tras dla rowerzystów na każdym poziomie umiejętności. Mówiąc o paralotniarstwie, należy stwierdzić, że wulkaniczne krajobrazy i piękno wybrzeża, roztaczają widoki pełne kontrastów, które stają się jeszcze bardziej imponujące, gdy oglądane są z nieba. Archipelag swoją geologią i środowiskiem pomaga w pokonywaniu własnych granic. Amatorzy mniejszej adrenaliny, mogą natomiast chodzić po górach czy pływać w ciepłym przez cały rok oceanie, którego temperatura rzadko spada poniżej 20° C , a przejrzystość wody sięga 30 metrów.

PODSUMOWANIE:

  • Wyspy Kanaryjskie są kierunkiem całorocznym, coraz chętniej odwiedzanym przez polskich turystów.
  • Kanary są wymarzonym miejscem dla osób lubiących aktywny wypoczynek w przepięknych okolicznościach przyrody.
  • Słońce, fale i wiatr to trzy główne atrybuty Wysp Kanaryjskich, dzięki którym panują tu idealne warunki do uprawiania sportów wodnych takich jak: surfing, windsurfing, kitesurfing, żeglarstwo, nurkowanie.
  • Jednym z lepszych miejsc do uprawiania kitesurfingu jest plaża Sotavento na Fuercie.
  • Najlepsze miejsca do nurkowania na Wyspach Kanaryjskich to trzy rezerwaty przyrody zlokalizowane u wybrzeży El Hierro, La Palmy i Lanzarote.
  • Na Wyspach Kanaryjskich jest bardzo wiele pół golfowych, najwięcej na Teneryfie, Gran Canarii i Fuerteventurze.
  • Na Kanarach oprócz sportów wodnych można z powodzeniem uprawiać wspinaczkę, kolarstwo górskie, paralotniarstwo.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *